Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki?

Mnogość dostępnych na rynku modnych kostiumów kąpielowych może przyprawić o zawrót głowy. Idealnie wyglądające modelki, prezentujące piękne, kolorowe modele i fasony zachęcają do kupna. Jak zatem dobrać strój kąpielowy do sylwetki, aby był odpowiedni?

Jeśli jesteś niewysoką kobietą o raczej krępych kształtach, postaw na jednoczęściowy kostium kąpielowy, najlepiej z dekoltem w kształcie litery V. Pozwala on na wydłużenie sylwetki i podkreślenie talii i bioder. Dla kobiet o wąskich biodrach i masywnych udach, wskazane są stroje kąpielowe, które posiadają interesującą górę, np. falbanki lub aplikacje.

Pozwoli to na odwrócenie uwagi od mankamentów w dolnej części sylwetki. Brak zaznaczonej talii oznacza, że powinnaś zdecydować się na kostium z połyskujących tkanin. Taki materiał sprawia, że uwaga zostaje skupiona na górnej lub dolnej części ciała, z pominięciem talii.

Jeśli posiadasz mały biust, koniecznie wybierz kostium kąpielowy push up. W przypadku dużego biustu sięgnij po strój z solidnie usztywnionym biustonoszem, który dobrze podtrzyma biust. Wydatny brzuszek idealnie zakryje kostium kąpielowy zwany tankini.

Polecane produkty

Czytaj więcej

Trendy na lato 2023 - Stroje Kąpielowe

W 2023 roku w strojach kąpielowych pojawiają się nowe trendy, które dodają świeżości i stylu. Przygotuj się na gorący sezon i sprawdź najnowsze trendy w strojach kąpielowych na rok 2023.
Przeczytaj więcej

Stroje kąpielowe jednoczęściowe wyszczuplające

Czy wiedziałaś, że odpowiednio dopasowany kostium kąpielowy może wyszczuplać?
Przeczytaj więcej

Modne stroje kąpielowe push-up

Stroje kąpielowe push up, dostępne w ofercie firmy Meriell Club, zostały stworzone specjalnie z myślą o kobietach z małym biustem.
Przeczytaj więcej