Styl retro w propozycjach kostiumów kąpielowych

Moda kostiumów kąpielowych ewoluowała na przestrzeni dziejów. Kiedyś miał zakrywać on jak największą powierzchnię ciała, obecnie chodzi o to, aby jak najwięcej odkrywał.

Historia lubi jednak zataczać koło i obecnie modne stroje kąpielowe to te w stylu retro. Największą popularnością cieszą się eleganckie stroje kąpielowe w groszki. Kostiumy inspirowane dawnymi czasami, pozwalają poczuć się kobietom jak klasyczne gwiazdy starego kina.

Styl retro osiągnął apogeum odwagi, kiedy zaakceptowano noszenie bikini. Obecnie biustonosz w stylu bardotki to jeden z najchętniej wybieranych modeli kostiumów kąpielowych. Popularne wówczas monokini, swoją genezę rozpoczyna właśnie w stylu retro.

Początkowa wersja była jednak bardziej kontrowersyjna, bowiem obejmowała wycięcia na piersiach, a nie w tali. Obecnie moda z kurortów wraca do nas ze zdwojoną siłą. Modne kostiumy kąpielowe z motywem retro dostępne są również w najnowszej kolekcji Meriell Club.

Polecane produkty

Czytaj więcej

Trendy na lato 2023 - Stroje Kąpielowe

W 2023 roku w strojach kąpielowych pojawiają się nowe trendy, które dodają świeżości i stylu. Przygotuj się na gorący sezon i sprawdź najnowsze trendy w strojach kąpielowych na rok 2023.
Przeczytaj więcej

Stroje kąpielowe jednoczęściowe wyszczuplające

Czy wiedziałaś, że odpowiednio dopasowany kostium kąpielowy może wyszczuplać?
Przeczytaj więcej

Modne stroje kąpielowe push-up

Stroje kąpielowe push up, dostępne w ofercie firmy Meriell Club, zostały stworzone specjalnie z myślą o kobietach z małym biustem.
Przeczytaj więcej